Андрій Хамдамов: «У наших збірників така майстерність, яка не дотягує до сьогоднішнього європейського рівня»

0
2983

Нічиєю зі збірною Франції 2:2 національна збірна України завершила кваліфікаційний турнір в групі B до чемпіонату світу, вперше, починаючи з 2004 року, залишившись поза списком учасників футзального Мундіалю. На прохання прес-служби СК «Сокіл» деякі підсумки гри з Францією і всього невтішного для збірної України турніру, в якому вона посіла останнє місце в групі, підбив капітан нашої команди Андрій Хамдамов.

– Андрій, по перших хвилинах гри з Францією склалося враження, що нашим хлопцям вдалося абстрагуватися від попередніх невдач, і з бойовим настроєм вийти на гру.
– В порівнянні з попередніми іграми збірної України сьогоднішня гра з самого початку показала, що наша команда хотіла грати першим номером, і їй це вдавалося. Хоча в першому таймі після 10-ї хвилини французи вирівняли гру. Думаю, що грати першим номером – це була установка тренера, бо нашій збірній вже нікуди було діватися – хотіли тільки перемогти, щоб хоча б щось привезти з Сербії.

– Дійсно, після 10-ти хвилин активної гри ситуація на майданчику різко змінилася. Українці нібито, як «здулися», і повністю віддали ініціативу супернику. Що, на твій погляд, сталося? Так вплинула помилка, після якої був пропущений перший м’яч?
– Десь так і було. Перш за все, наші хлопці психологічно програли самі собі. Дуже хотілося забити гол, це було видно по кожному з гравців. Створювалося багато моментів, але через надмірне бажання забити десь втратили концентрацію, помилилися і пропустили. Думаю, що гравці збірної України в повній мірі не впоралися з собою, і свій емоційний стан на майданчику не контролювали.

– По епізоду з пенальті в ворота збірної України в тебе є коментарі? Все по ділу?
– Так все і було. Нападник розвертався після того, як прийняв м’яч «на стовпа». Якби розвернувся до кінця, міг би бути гол. Не знаю, чим би закінчився епізод, але було видно, що Корсун француза тримав. Чи варто було йти на фол? Але я вже казав, що це все від неврівноваженості, така помилка більше від психології, не було контролю своїх емоцій. Можна було б ще розібратися, як сталося так, що м’яч пройшов до француза, як він опинився сам в боротьбі не з самим габаритним Корсуном.

– По перерві французи наглухо закрилися. Тебе не здивувала відверто захисна тактика суперника?
– Думаю, що в них і була така тактика на гру. В попередніх матчах ми бачили, як французи можуть атакувати. В складі цієї збірної технічні, амбіційні гравці. Але вони вийшли з тим, щоб закритися на 10-12 метрах. Нашій команді було дуже важко розкрити таку оборону, при якій французи розраховували на контратаки. Ще раз скажу, що впевнений, що це була вказівка тренера безпосередньо під конкретну ситуацію. Загалом вони можуть грати і в активний пресинг, і в позиційній атаці.

– Ти очікував, що збірна Франції може здивувати, але навряд чи про це можна говорити. Вони ще «сирі» для серйозних завдань?
– Ми знаємо, що французький чемпіонат поступово прогресує. Але для такого рівня, як чемпіонат світу та чемпіонат Європи, Франції потрібно ще трошки часу, щоб підкорювати якісь вершини. Хоча вже зараз в ній є багато класних гравців, які найближчого часу можуть опинитися в топових європейських командах. Думаю, що в найближчому чемпіонаті Європи французи виступлять вже краще. Але, якщо чесно, я все ж таки від цієї команди очікував трошки більшого вже зараз.

– Другий тайм зайвий раз наочно показав проблеми збірної України: багато створюємо – мало реалізуємо. І тут вже не дорікнеш, що в збірній зібрані недосвідчені гравці, які переходять в ступор перед воротами. В чому, на твій погляд, проблема та її корінь?
– Справді, навіть в грі з іспанцями, коли наші начебто непогану гру показали, але забити спромоглися лише один м’яч. Також саме і сьогодні – створили безліч моментів для перемоги, але її не було. Нібито зібрані гравці, які вже давно в футзалі, але чому вони не можуть реалізувати очевидні моменти? Напевне, у наших збірників така майстерність, яка не дотягує до сьогоднішнього європейського рівня.

– Напередодні турніру ти висловлював побажання, щоб збірна не зациклювалась на грі другим номером, але проти Сербії ми саме з цим і вийшли на майданчик. До поки гра збірної України буде асоціюватися з грою від захисту? Ми по-іншому не вміємо?
– Наприклад, по грі з сербами, коли треба було атакувати, треба було показувати характер і грати першим номером, наша збірна вкотре вийшла зі своєю грою від захисту. З іспанцями було видно, що старалися, намагалися грати першим номером, але класу на рівні іспанської збірної не вистачало. І з французами хотіли, особливо в першому таймі. Але загалом, думаю, що грі першим номером треба приділяти більше уваги і в збірній, і в клубах. Бо з грою, коли розрахунок робиться на очікування помилки суперника, на сидіння біля своїх воріт, ми ніколи не досягнемо гідного результату на європейському рівні.

– Підсумок турнір, м’яко кажучи, невтішний – останнє місце. Тут, як кажуть, ноу комментс. Є думки, що одна з проблем – це рівень чемпіонату. Ти – безпосередній його учасник. За умови, що збільшення кількості команд не очікується, що можна було б змінити, щоб чемпіонат дійсно сприяв тому, що прописано в регламенті – зростанню майстерності футболістів, а не тільки виявленню команди, яка зіграє в Лізі чемпіонів?
– Звичайно, дуже бажано, щоб було більше команд, які б грали і в різний футзал. Але це, як ви кажете, найближчого часу навряд чи. По собі можу сказати, що найбільший вплив на тебе тоді, коли ти граєш більше ігор. Чому б це не зробити Асоціації в нашому чемпіонаті? Чому не зробити спарені тури? Скільки ми зараз граємо ігор? Максимум для тих, хто буде в першій шістці – 26 ігор. У тих, хто поза нею, буде всього 20. Порівнювати з провідними чемпіонатами Європи треба? Коли люди більше грають, вони за плечима мають якийсь більший досвід, більше себе вдосконалюють. Найбільші проблеми від того, що в нас такий куций чемпіонат.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ