Андрій Хамдамов продовжив контракт з «Соколом» на 3 роки

0
1720

16 грудня один з провідних гравців «Сокола» Андрій Хамдамов пролонгував свій контракт на новий термін. З приводу цієї події капітан нашої команди дав коментар офіційному сайту СК «Сокіл»

– Андрій, по-перше, хотілося б привітати тебе з тим рішенням, яке ти прийняв – продовжити співпрацю з нашим клубом. До якого терміну в тебе був попередній контракт?
– Попередній контракт був до завершення цього року – до 31 грудня 2020 року. З січня місяця я би вже ставав гравцем без контракту. На цьому тижні я мав розмову з Головою клубу Артемом Гласом та Почесним президентом Олександром Борисовичем Мирним. Ми всі питання вирішили, один одного зрозуміли, дякую їм обом – вони дають мені шанс і можливість і надалі працювати в «Соколі».

– Про який термін йшла мова при перепідписанні контракту?
– Ще на три роки, тобто це вже до 31 грудня 2023 року.

– Для тебе не є тайною, що коли «Сокіл» минулого року їздив за кордон, та й в подальшому, в тобі, як в гравцеві, була зацікавленість з боку закордонних клубів. Якось обговорювалась тема твого можливого переходу у випадку, коли буде конкретна пропозиція з-за кордону, яка зацікавить тебе і клуб?
– Ми домовилися про контракт на три роки, але була розмова, що навіть після завершення цього сезону мене відпустять, якщо буде гідна пропозиція, або варіант з солідним європейським клубом. Почесний президент мені так і наголосив, що за наявності подібної пропозиції клуб буде навіть сприяти тому, щоб я продовжив кар’єру в клубі високого рівня.

– Ти вже багато років в «Соколі», як ти вважаєш, наскільки в клубі створені умови, щоб молоді гравці в ньому могли розвиватися, підвищувати свою майстерність, виходити на європейський рівень?
– Я десь тільки півтора-два роки тому почав розуміти, що таке гідні умови, що таке професіоналізм. Мене зараз в «Соколі» все влаштовує, є всі умови, щоб ставати кращим, вийти на такий рівень, щоб зацікавити топ-клуби з країн, в яких футзал на високому європейському рівні, грати в якісний футзал. В нас зараз проблема тільки в тому, що не всі молоді гравці все розуміють. Проблема в тому, що розуміння цього приходить з часом і з досвідом. Якби я раніше це зрозумів, то, думаю, що я би вже зараз грав в топ-клубі. А так, в клубі для того, щоб прогресувати, є, тренери всьому навчають, все на потрібному рівні.

– Як ти вважаєш, як капітан, в чому саме ти, маючи свій достатній досвід виступів в чемпіонаті України, на міжнародному рівні, міг би допомогли молодим гравцям, а що вони самі мають зробити, як би ти їм не допомагав?
– В останні місяці мені багато в чому доводиться допомагати молодим гравцям: в тактичних розстановках, як правильно приймати м’яч та відкриватися, багато роботи ведеться по стандартам. Що залежить особисто тільки від них, це, по-перше, треба вірити в себе. Все справді реально, будучи молодим хлопцем з Хмельницького, попасти в топ-клуб, грати на високому рівні, навіть Ліги чемпіонів, здобувати високі нагороди та заробляти пристойні гроші. Поки що я бачу, багато хто в себе не вірить, вони думають, що вони ще молоді, що з часом прийде розуміння чи це їхнє, чи це не їхнє. Я думаю, що це їхня велика проблема, яка, на жаль, і в мене свого часу була. Зараз я вже багато чого переосмислив, став більш впевненішим. Можу щось і підказати, можу щось пояснити, тому що мені все ж таки доводиться на майданчику проводити трошки більше часу. Ще раз скажу – все залежить від них, головне, щоб вони вірили і знали, що все в їхніх руках і головах.

– Всі знають наше турнірне становище, тому який всередині стан команди, настрій в гравців? Як хлопці це все оцінюють та можливість піднятися вище в турнірній таблиці?
– Покращувати своє становище в турнірній таблиці ми можемо в кожній грі. Особисто я дуже незадоволений командною роботою, і собою особисто теж. Це стосується всього цього сезону. Ми робимо такі неприпустимі помилки, які нас з кожним туром опускають все нижче і нижче, чим ми самі себе позбавляємо можливості грати в плей-офф. Хоча якщо дивитися по психологічній налаштованості хлопців під час гри, до гри начебто все добре. Можливо, молоді хлопці ще не витримують той психологічний тиск, який є в матчах Екстра-ліги, що і призводить до великої кількості помилок. Хоча до кожної гри ми ретельно готовимося, тренери детально наголошують, які слабкі місця є у суперників, розказують, як ними можна скористатися.

Скажу, що для мене особисто це рік дуже важкий, найважчий серед усіх, які у мене були в професійній кар’єрі. Відверто кажучи, я щось подібне і передбачав, що цього сезону таке може статися: багато змінилося людей, багато чого довелося починати спочатку. Але нічого – я працюю, треба і надалі всім наполегливо працювати. Це не останній сезон, тим не менше, з кожним днем, з кожним роком треба вдосконалюватися, ставати сильнішим. Винагорода за наполегливу працю обов’язково має прийти.

Прес-служба СК «Сокіл»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ