АФФК «Суми» – «СОКІЛ». Анонс матчу

0
1565

В чому принадність чемпіонату, в якому командам в щільному графіку належить грати щотижня (а буває, що і за меншого проміжку часу) тур за туром, так це те, що такий календар не дає часу на сум в разі, коли ти в своїй попередній грі не досяг бажаного результату – це з одного боку. А з другого – не дуже-то і багато часу для розслаблення, щоб потішитися і віддатися ейфорії, коли в скарбничку твоєї команди в турнірній таблиці додалися три очки. Суперники по грі восьмого туру, яка в п’ятницю відбудеться в Сумах між АФФК «Суми» та «Соколом», можливо, і бажали б трохи поперебувати у другому стані, та поточні результати цього не дозволяють. Господарі майданчика після домашньої поразки від «Viva Cup» пролонгували свою програшну серію до чотирьох матчів (з загальним вже рахунком 5:21). «Сокіл» же цього сезону більше, ніж двічі поспіль не програвав, але це слабка втіха на фоні того, що наша команда після поразки в Хмельницькому від «ДЕ ТРЕЙДИНГа» наразі залишилася єдиною в Екстра-лізі, кому не знайоме відчуття радощі перемоги.

Багатьом відоме ствердження відомого письменника-класика стосовно того, що «всі щасливі сім’ї схожі одна на одну, кожна нещаслива сім’я нещаслива по-своєму». Втім, якщо замість «сім’ї» за базовий осередок взяти поняття «команда», то в футболі отой мудрий постулат не зовсім-то і прийнятний. Тут і у переможних успіхів можуть бути різні секрети, так і в разі відсутності турнірних результатів можуть бути спільні фактори. І вони цього сезону у АФФК «Суми» та «Сокола» певною мірою є присутніми.

Наш найближчий суперник в міжсезоння пішов на оновлення складу, яке для сумського клубу є кардинальним. В попередні рік-два в АФФК «Суми» йшли на залучення до клубу гравців з інших міст, але це відверто були такі виконавці, хто не знайшов свого місця в інших командах, і в своїх пошуках заблукав і до Сум. Або такі, які свої найкращі часи провели в інших клубах, а пропозицію з Сум прийняли під приводом «передачі досвіду», щоб ще десь пограти. Поступово саме життя показало тупиковість цього напрямку, бо вочевидь інфарктне потрапляння до плей-офф «на прапорці» це не те, на що розраховували. Та й, до речі, потрапляння до плей-офф не може бути само по собі самоціллю: аби пограти, без шансів на подальший прохід, це успіх?

Категорично про це ще важко стверджувати, але цього сезону ми в Сумах бачимо інший підхід до справи. Команда спокійно розлучилася з цілою низкою «варягів», і на їхні місця прийшла група місцевих молодих хлопців, імена яких зараз нікому нічого не кажуть: Богдан Бакляк, Антон Власенко, Юрій Пимоненко. До цієї групи можна спокійно долучити і Євгенія Балухту, Олександра Сметаненка, нехай вони вже трохи і поварилися в екстралігівській кухні. Ніхто не може нічого зараз стверджувати, тим більше, гарантувати, але це дійсно шанс для молоді із майбутнього сумського футзалу зрости до його міцного теперішнього. На найближчий час все в їхніх руках та руках тих тренерів, хто з ними буде працювати та вести по спортивному життю. Було б ще терпіння у керівництва та розуміння, що цей шлях не пройти за кілька місяців, його не подолати навіть за сезон чи два.

В нашій команді стали на цей шлях кілька років тому, і в реаліях він виявився не таким, як розрахували. Довелося пропустити через тренувальний процес чимало гравців, щоб зрозуміти, хто готовий наполегливо працювати. А ще, щоб відсіяти таких, хто не відповідає вимогам або за природніми фізичними даними, або ментально. Навіть зараз неможливо стверджувати, що процес формування команди вже завершився – він в командах з ігрових видів спорту взагалі має бути перманентним. Що однозначно, що «Сокіл» зараз в такому стані, який потрібно оцінювати не тільки дивлячись в турнірну таблицю (а це, на жаль, роблять такі «вболівальники», які не спромагаються не те що прийти безпосередньо на гру, а хоча б переглянути її в онлайні), а і по тій грі, яку «Сокіл» сповідує, в яку прагне грати, яку йому прищеплюють, чи в неї є перспектива та майбутнє.

З розряду таких була і наша гра попереднього туру, в якій хмельничанам не вдалося взяти потрібні очки. Протягом майже всього ігрового часу «Сокіл» диктував свої умови гостям з «ДЕ ТРЕЙДИНГа», створював момент за моментом, які можна вважати гольовими з більшим або меншим відсотком. Це і є гра, яка напрацьовується на тренуваннях, це і є виконання установки на гру. Але поставити результативну крапку в атаці, реалізувати вихід сам на сам, пробити на тій висоті або в той кут воріт, щоб воротар суперника виявився безсилим, це вже виключно індивідуальна майстерність і прерогатива самих футболістів. Ніхто і не приховує, що це і зараз основний напрямок роботи тренерського штабу, бо це і є тим, що згодом наповнить нашу скарбничку турнірними очками.

Той шлях, що вже гравцями подоланий разом з тренерським штабом, дозволяє ставити перед командою не тільки завдання якось там відбитися, «гідно зіграти», чи щось таке інше, а виходити перемагати. Так обов’язково буде не тільки в найближчих матчах «Сокола» в гостях з АФФК «Суми» та домашньому з «Кардиналом-Рівнестандарт». Далі у нас за календарем початок другого кола, і знову на порядку денному будуть матчі з «Продексімом», «Ураганом» та «ХІТом». Хтось зі скептиків мабуть думає по-іншому, це його право, але і з цими суперниками «Сокіл» буде прагнути перемоги. Нам би ще тільки травм окремих гравців позбутися, ця проблема для вболівальників не на поверхні, втім, вона поки нашу команду не відпускає, але і її, будемо сподіватися, ми все ж таки успішно подолаємо.

Чемпіонат України. Parimatch Екстра-ліга. 8 тур. 22 жовтня, п’ятниця

АФФК «Суми» (Суми) – «СОКІЛ» (Хмельницький)

Суми. Палац студентського спорту СумДУ. 17.00

Арбітри: Дмитро Дудка (Обухів), Роман Гейло (Біла Церква), Марія Мисловська (Суми)
Спостерігач арбітражу: В’ячеслав Дараган (Київ)
Делегат матчу: Євген Петраков (Суми)

Трансляція на офіційному сайті СК «СОКІЛ» та на You Tube-каналі Асоціації футзалу України.

В решті матчів 8-го туру Parimatch Екстра-ліги зустрічаються:
20.10 «Продексім» (Херсон) – «Ураган» (Івано-Франківськ) – 2:1
23.10 «ДЕ ТРЕЙДИНГ» (Миколаївка, Донецька обл.) – «ХІТ» (Київ)
«Кардинал-Рівнестандарт» (Рівне) – «Viva Cup» (Харків) – гра перенесена на невизначений термін

Прес-служба СК «СОКІЛ»

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ